گزارشاتی از پتروشیمی آپادانا / شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت

گزارشاتی از پتروشيمی آپادانا
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت

پیگیری مطالبات و در اعتراض به خلف وعده‌های کارفرما
روز دوشنبه هشتم آذرماه حدود ۴۰۰ نفر از همکاران پیمانکاری‌های شریفی و باقرپور شاغل در پتروشیمی آپادانا ما جهت پیگیری مطالباتشان و در اعتراض به خلف وعده‌های کارفرما مجدداً دست به اعتصاب زدند و به خوابگاه‌ها برگشتند. این کارگران بدنبال اعتصاب سراسری ای که داشتیم با وعده پیمانکاران مبنی بر افزایش دستمزد مطابق لیست درخواستی خودمان و تغییر نوبت کاری به ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت اکنون بدلیل زیر قول زدن پیمانکاران دوباره دست به اعتصاب زدند. گفتنی است که در هرکجا که همکاران ما با خلف وعده روبرو میشوند دوباره دست به اعتصاب میزنند. ضمن اینکه در محل نیز در مقابل زورگویی های کارفرما ایستاده و پیگیر دیگر مطالبات هستیم.

همکاران ما در پتروشیمی ایلام اجازه تشکیل شورای اسلامی را ندادند
– صبح روز یکشنبه هفتم آذر ماه پیرو اطلاعیه قبلی، قرار برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار در پتروشیمی ایلام گذاشته شده بود. دست اندر کاران این کار در همدستی با اداره کار و مدیریت بقول خودشان هماهنگی های لازم را انجام داده و صندوق رای را به محل کار همکاران ما برده بودند تا بلکه تعداد بیشتر در این مضحکه شرکت کنند. اما شمار بسیار بالای همکاران ما در این انتخابات شرکت نکردند و بدلیل نرسیدن آرا به حد نصاب مقامات دست اندر کار مجبور شدند بساطشان را جمع کنند و بروند. بدین ترتیب همکاران ما در پتروشیمی ایلامی اجازه تشکیل به شورای اسلامی در این پالایشگاه را ندادند. البته این دومین بار است که مسئولین امر دست به چنین تلاشی میزنند ولی با شکست کامل روبرو شده اند. مقامات مسئول جهت امنیتی کردن بیشتر مراکز نفتی این بار از در ایجاد تشکیل شورای اسلامی وارد شده اند و ما قبلا قاطعانه اعلام کردیم که اجازه نمیدهیم با ایجاد آنها محیط های کار ما بیش از این امنیتی شود وباید به این امنیتی کردن ها پایان داده شود. ما همین جا به همکارانمان در پتروشیمی ایلام درود میفرستیم. باید همچون همکارانمان در نیشکر هفت تپه در شوراهای اسلامی این نهادهای به غایت ضد کارگری را در همه جا به گل گرفت.

دومین روز اعتصاب در پتروشیمی آپادانا
امروز نهم آذر همکارانمان در شرکت های پیمانکاری باقرپور و شریفی که در پتروشیمی آپادانای پارس جنوبی شاغل هستند دومین روز اعتصاب خود را سپری کردند.
اعتصاب این همکاران در پی خلف وعده های پیمانکاران در اجرای وعده های آنها مبنی بر افزایش دستمزدها برابر لیست درخواستی و تغییر نوبت کاری ها به ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت صورت گرفته است.
کوتاه شدن دست پیمانکاران خواسته و مطالبه سراسری ما کارگران پیمانی نفت است.