خواهان لغو حکم ۵ سال زندان لیلا حسین‌زاده شویم

شبکه بین‌المللی سندیکایی همبستگی و مبارزه متن زیر را روز ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ در تارنمای خود منتشر کرد:

خواهان لغو حکم ۵ سال زندان لیلا حسین‌زاده شویم

قوه قضائیه ایران به لیلا حسین‌زاده فرصت داده تا پیش از ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ خود را جهت اجرای حکم ۵ سال زندان معرفی کند. لیلا دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران و از مدافعان جنبش کارگری‌ست. لیلا پس از یک دستگیری خشونت‌آمیز و تحمل ۲۶ روز زندان به تازگی با یک وثیقه‌ی بسیار سنگین آزاد شد. لیلا دچار بیماری کرون است، به همین دلیل پزشکی قانونی گفته است که نمی‌تواند حبس شود.
لیلا به ۵ سال زندان محکوم شده است، چرا که با چند دانشجوی دیگر زادروز یک دانشجوی زندانی سیاسی به نام محمد شریفی مقدم را جشن گرفتند. آنان در این جشن سرود «خون ارغوان‌ها» را خواندند که برای قاضی پذیرفتنی نیست.
لیلا دو سال پیش چندین ماه زندانی بود و در زندان دچار بیماری کرون شد. او به دارو نیاز دارد. شرایط حبس و برخورد غیرانسانی زندانبانان به ویژه با زندانیان سیاسی می‌توانند زندگی لیلا را جداً به خطر اندازند.
بکتاش آبتین، نویسنده، شاعر، فیلم‌ساز و عضو کانون نویسندگان ایران زندانی سیاسی بود. او دچار کووید ۱۹ شد. اما مسئولان زندان نگذاشتند بکتاش را به موقع به بیمارستان ببرند. بکتاش در ۴۷ سالگی روز ۸ ژانویه ۲۰۲۲ درگذشت.
آرش جوهری کارگری‌ست که به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. او از ۱۷ ماه پیش در زندان است. اکنون همسرش، شادی گیلک که پرستار است از روز ۷ ژانویه ۲۰۲۲ برای یک سال به زندان افکنده شده است.
مثال‌ها فراوان هستند. لیلا حسین‌زاده نباید دوباره به زندان برود. جان او در خطر جدی خواهد بود.

پیوند به مطلب اصلی:
https://laboursolidarity.org/Le-pouvoir-judiciaire-iranien-a