اعدام چهار زندانی سیاسی کُرد، گسترش خشونت و علیه انسانیت است

رژیم حاکم بر ایران دست به کشتار زده و با بهره‌گیری از تمرکز افکار عمومی جهان بر جنگ غزه، که خود از طریق گروه‌های نیابتی‌اش براه انداخته، اعدام‌ها را با سرعتی که در سال‌های اخیر دیده نشده است، افزایش داده است.

اطلاعيه مشترک دو ائتلاف سياسی به مناسبت اعدام چهار زندانی سیاسی کُرد :

اعدام چهار زندانی سیاسی کُرد، گسترش خشونت و علیه انسانیت است

پس از تظاهرات سراسری در ایران و به منظور ایجاد رعب و وحشت در جامعه، رژیم حاکم بر ایران دست به کشتار زده و با بهره‌گیری از تمرکز افکار عمومی جهان بر جنگ غزه، که خود از طریق گروه‌های نیابتی‌اش براه انداخته، اعدام‌ها را با سرعتی که در سال‌های اخیر دیده نشده است، افزایش داده است.

سه شنبه گذشته، ۳ دی ماه، فرهاد سلیمی، زندانی سیاسی کرد ۴۷ ساله و محمد قبادلو، معترض بازداشت شده ۲۳ ساله با معلولیت طولانی مدت روانی-اجتماعی، بدون حتی فرصتی برای وداع نهایی با خانواده، به طرز فجیعی به دار آویخته شدند.

و امروز دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ چهار زندانی سیاسی کُرد به نامهای محسن مظلوم، پژمان فاتحی، وفا آذربار و محمد(هژیر) فرامرزی توسط ماشین جنایت رژیم اعدام شدند.

ما سازمانها و احزاب متشکل در دو ائتلاف همبستگی فراگیر و کنگره ملیتها این جنایات را محکوم کرده و از سازمان ملل متحد و مجامع حقوق بشری می‌خواهیم برای توقف اعدام‌ها در ایران به فوریت جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهند.

کنگره ملیتهای ایران فدرال

همبستگی فراگیر برای آزادی و برابری در ایران

(ائتلاف سياسی متشکل از چهارده حزب، سازمان و جريان سياسی*)

دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ – ۲۹ ژانویه ۲۰۲۴