پیمان دادخواهی پدران/ آگهی بزرگداشت ٤٨مين سالروز به خون خفتن شراره های آتش و زندگی در تهران و …

آگهی بزرگداشت چهل و هشتمین سالروز به خون خفتن شراره های آتش و زندگی در تهران


پیمان پدران برای ادامه ی راه فرزندان

از مادران جان باختگان انقلاب ژینا بسیار دیده و شنیده ایم که نمی گذارند و نخواهند گذشت، خون فرزندانشان پایمال شود، این بار نوبت پدران است. پدران مهسا امینی و محمد مهدی کرمی بر مزار ژینا این عکس را به ثبت رساندند تا بگویند همچنان دادخواه خون فرزندان جان باخته ی خود باقی خواهند آمد.


حکومت همچنان قربانی می گیرد

مزدک مریانه همدانی در خلال قیام ژینا بازداشت شد. اتهام او کتک زدن ماموران کلانتری بود. علیرغم اینکه زیر ۱۸ سال بود در زندان لاکان همراه با بزرگسالان نگهداری می شد.
کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان خبر داده است: همبندان او می گویند مزدک در جریان بازجویی به شدت شکنجه شده بود و آثار ضرب و جرح بر صورتش پیدا بود. شکنجه تاثیر بدی بر سلامت او گذاشت به طوریکه‌ به گفته شاهدان، یک شب حال عمومی وی بد شد و از هوش رفت. زندانبانان مجبور شدند او را با دستبند و‌ پابند به بیمارستان منتقل کنند.
مزدک اواخر آبان آزاد شد اما اوایل سال ۱۴۰۲ به طرز مشکوکی در سن ۱۶ سالگی از دنیا رفت. از علت مرگ وی اطلاعی در دست نیست اما در مراسم سوم وی، ماموران مانع حضور جوانان و رفقایش در مراسم و حتی ورود به روستا شدند.
مزدک مریانه اولین بازداشتی نیست که پس از آزادی از زندان جان باخته است اما مقامات جمهوری اسلامی هنوز توضیحی درباره علت مرگ این افراد نداده اند.


یک دانش‌آموز سنندجی که چهار ماه پیش از سوی یگان ویژه با ضربات چاقو و باتوم زخمی شده بود، جان باخت.
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، آریان خوش‌گوار در عصر ۲۶ آبان در هنگام بازگشت از محل کارش در محله حاجی‌آباد سنندج از سوی نیروهای یگان ویژه با ضربات باتوم و چاقو به شدت مجروح شد. بر اساس این گزارش این کودک ۱۷ ساله، اهل سنندج در تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۱، در جریان برگزاری اعتراضات مردمی در این شهر با ضربات چاقو و باتوم از سوی نیروهای یگان ویژه مجروح شده و روز ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱، پس از چهار ماه بستری شدن در بیمارستان «کوثر» سنندج به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده است. آریان خوش‌گوار، متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۴ و دانش‌آموز سال سوم دبیرستان شهریار نمکی سنندج بود.


دیدارهای همبستگی

روز شنبه ١٢ فروردین ١۴٠٢ جمعی از فرهنگیان شهرستان بانه با حضور در منزل سلیمان عبدی، عضو انجمن صنفی معلمان کردستان، برای پیگیری وضعیت این معلم بازداشت‌شدە کە از تاریخ ٢٨ اسفند بازداشت و بە ادارەی اطلاعات سنندج انتقال دادە شدە است، با خانواده‌، همکاران سقز و دوستان آقای عبدی دیدار و با اعلام حمایت از این فرهنگی خوشنام، مراتب نارضایتی خود را از ادامەی عملکردهای غیرقانونی نهاد بازداشت‌کنندە ابراز و خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط آقای عبدی شدند.

برگرفته از: سايت اخبار روز